Home  -  KaM  -  KaM 2  -  Typy a Triky  -  Extra  -  Downloads  -  Mapa webu  -  Kontakt

Copyright © 2005 Knights and Merchants .:Site created by Ixce-t-X:.

 

 

 

 

 

.:Rozhovor:.

 Takže zde je slibovaný rozhovor s Petrem Ohlmannem, rozhovor nám poskytl oficiální německý FanSite, není nejnovější, přesto by jste si ho neměly nechat ujít. Dále prosím omluvte nepřesnosti spojené s překladem, díky.

 

.:Intervium s Petrem Ohlmannem:.

(napsal The Knight)

Přeložil a publikoval Ixce-t-X

Toto malé intervium bylo s Petrem Ohlmannem, hlavním programátorem Knights and Merchants. Byly to odpovědi na otázky, které dlouhý čas zůstávali nezodpovězeny. Mezi nimi byly také ožehavé otázky námětů, jestli je možné pokračování nebo eventuelně CD s dalšími misemi, domáhal jsem se tedy odpovědí.

 

Intervium

Redaktor:

Proč jste se podílely na hře Kolinista 2 (Fiedler 2) - Team dokončil hru a pak se rozmýšlel co s třetí částí která mohla být hned pro několik Firem?

 

Peter Ohlmann:

Tuto několikátou část Kolonisty 2 jsme měly dodělanou, měl ji Adam Sprys a já potom opustil Blue Byte, na vlastní pěst jsem ten projekt realizoval. Ten jsem už od základů připravoval pro zahraniční styk pochopitelně, řekly jsme si to tak, dávalo se to určitým zájemcům.

Zakladatelé z Funatics (Thomas Häuser, Thorsten Knop a Thomas Friedmann) byly důkladní, jak my bývalí zaměstnanci z Blue Bytu. Oni byly cca. jeden rok u nás ale pak stejně odešly pryč a založili Funatics Development.

 

Redaktor:

Jaký projekt jde v Joymanii teď (až programátor z Cultures, Vy a Sprys začnete spolupracovat)? A kdo všechno patří oficiálně k Joymania Teamu?

 

Peter Ohlmann:

Současně jsme připravovali jeden nový Projekt ale ještě tehdy jsem nemohl nic prozradit, protože všechny plány s tím souvisely.

 

Redaktor:

Co asi bude s pokračováním nebo s nějakým CD s dalšími misemi? Co je základ pro dodělání?

 

Peter Ohlmann:

Nějaký ten základ je, ale měly jsme problémy u Topware s prodejem zboží. Kromě toho jsme pracovali na Cultures a navíc už nebyl čas, ale KaM se postupně vyvíjelo. Počátkem dalšího roku jsme změnili přístup a všem fanouškům KaM jsme dali malý dárek na udržení, když jsme bezplatně nabídly stahování k dispozici aby nám to neměly za zlé.

 

Redaktor:

Co další díl, máme se na co těšit, nebo už nikdy víc?


Peter Ohlmann:

Nikdy neříkej nikdy. Jestliže budeme mít dostatek nových nápadů, bude je eventuélní nástupce dostávat.

 

Redaktor:

Poslední Patch (V1.32) zničil hru v několika místech! Proč je tato verze takovým způsobem plná chyb?

 

Peter Ohlmann:

Tento problém nebyl bohužel vyřešen, asi jsem byl k sobě měkký, další a další chyba násobila čas a tak jsme se museli rychle pustit do výroby nového Patche.

 

Redaktor:

Můžeme s novým Patchem počítat?

 

Peter Ohlmann:

Určitě ano.

 

Redaktor:

Na 20 misí a jeden maličký tutoriál to je konec prvního dílu hry. Zpočátku se dá říct že se člověk nudí, na začátku by se mělo počítat  s tím že za 1600 Kč (dřívější cena v DE pozn.red.) hra obstojně baví. Dostali jste další scénář? A proč jen 20? 

 

Peter Ohlmann:

No jo, tak 20 misí beru už docela jako dost, avšak bylo tu dalších přídavných misích po síti, někdy nevíte co se připravuje a čeho se např. dočkáte za tři měsíce.

 

Redaktor:

Dávaly se další budovy a postavy, nějaké lidi jste si odpustili. Jak to že se neobjevili tyto věci přímo ve hře? Přímo na ten obytný dům by měly lidé hru perfektně okořeněnou!

 

Peter Ohlmann:

Ten obytný dům tam nejprve byl, ovšem mělo to stálý vývoj, když všichni vaši poddaní každou chvíli v domě chodili spát. Vzhledem k neustálému boji by to asi nebylo spravedlivé. Alternativy, něco jako obytné domy z Age of Empires jsme neschválili, až jen prosté bloky domů v krajině si mohl hráč postavit sám a důležitá staveniště se daly odebírat.

 

Konec

.:Rozhovor:.