Home  -  KaM  -  KaM 2  -  Tipy a Triky  -  Extra  -  Downloads  -  Mapa webu  -  Kontakt

Copyright © 2005 Knights and Merchants .:Site created by Ixce-t-X:.

 

 

 

 

 

.:Jednotky:.

 

Rybář je vlastně jediná nová civilní jednotka co přibyla. Patří do skupiny poddaných, kteří obstarávají jídlo. Tato postavička skoro celý den prosedí u vody, aby lidi v hostinci měli co jíst.

 

 

Rebell je něco jako druhá domobrana, ale má tu výhodu, že má vidle, takže může sloužit jako pomoc kopiníkům proti nepřátelskému jezdectvu, nemá ovšem žádné brnění.

 

 

 

Opět to je vlastně domobrana na koních, takže se pohybuje celkem rychle, nemá také žádné brnění, hodí se zejména k rychlým výpadům proti nepřátelským střelcům.

 

 

Tyto dvě jednotky jsou jedno a to samé, liší se jenom vizáží. Jedná se o velmi silnou pěchotní jednotku. V podstatě má nejsilnější útok ze všech(pokud nepočítáme obléhací stroje).

 

 Patří do střeleckých jednotek, nepotřebuje žádné brnění a na své nepřátele střílí tvrdé šutry z praku. Má celkem velký dostřel, takže se dobře hodí jako návnada k vylákání nepřítele z úkrytu (ovšem pozor na něj, pořád se při útěku nesmyslně zastavuje).

 

 

 


Katapult je těžký obléhací stroj, který ničí nepřátelské jednotky a budovy s velkou razantností, najednou vrhá 3 kameny, které dokáží trefit více lidí zároveň, nevýhoda katapultu je ta, že jeho výroba je velmi nákladná, potřebujete spoustu dřeva a železa. Navíc se někdy stává, že kameny které katapult vrhá, trefí spolu s nepřáteli i vaše jednotky, v tom je právě možná lepší balista, který ničí opravdu jen nepřátelské jednotky.

 

 


Na nepřátelé vrhá obrovskou střelu, která když se trefí zaručeně usmrtí, je to něco jako strážní věž(na jednu střelu dokáže zabít, jde o to jenom se trefit, tedy jako u strážní věže). Nevýhody jsou samozřejmě nákladnost výroby. Jak střela tak katapult se velmi pomalu pohybují, což je ovšem pochopitelné, jsou to přece obléhací stroje.

 

 

 

Rybář

 

 

Rebell

 

 

Vagabund

 

 

Barbar/Válečník

 

 

 

Práče (panoš)

 

 

 

 

Katapult

 

 

 

 

 

 

Balista

 

.:KaM: TPR:.

Budovy

Jednotky